Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/bossowski_pl/current/wp-content/plugins/falbum/FAlbum.class.php on line 1512
Józef Andrzej Bossowski » Zabytki kolejnictwa w Częstochowie

Zabytki kolejnictwa w Częstochowie

Zabytki kolejnictwa w Częstochowie
125 x 195 mm, 48 str., papier kredowy, okładka: karton, kolor, lakierowana. Szycie zeszytowe.

Książka jest informatorem turystycznym proponuje wycieczkę pieszą z pierwszego peronu dawnego dworca Kolei Warszawsko – Wiedeńskiej w Częstochowie do Muzeum Kolejnictwa mieszczącym się w budynku innego dworca, leżącego na dawnej linii kolei herbskiej.

Opis wycieczki uzupełniony jest fotografiami dawnego, nieistniejącego już dworca. Na trasie wycieczki możemy zobaczyć zachowane jeszcze obiekty zabytkowej infrastruktury kolejowej. Poznajemy historię linii kolei Warszawsko – Wiedeńskiej i obiekty leżące przy dawnej wąskotorowej linii kolei Herby – Częstochowa, zbudowanej przed stu laty. Kolej herbska łączyła polską kolej WW z kolejami pruskimi w leżących na granicy w Herbach.

W książce można znaleźć klucz znakowania polskich parowozów. Książka adresowana jest do najmłodszych czytelników, miłośników historii kolei i turystów przybywających do Częstochowy.

Inne książki tego autora o tematyce kolejowej:

W przygotowaniu:

  • Kolej Iwangrodzko – Dąbrowska.
  • Mosty kolejowe nad Bobrem.
  • Kolej Karkonoska.
  • Historia kolei Herby – Kielce.

Nie można już dodawać komentarzy.